Zoteri a doni ndonje gje tjeter?

Ishte nje grua ne shtepi e vetme dhe papritur i ra dera dhe mbasi shkoi ta hapte pa qe ishte nje nga te dashurit e saj dhe kur e pa i tha:

– Po ti c’fare don ketu?

– Te solla nje shishe vere te mire- i tha

– Mire po ik shpejt se mund te me vije burri nga casti ne cast- i tha gruaja- por ra dera pa ikur i dashuri i saj nga shtepia.

– Shpejt fshihu poshte krevatit- i tha ajo- dhe mbasi hapi deren pa qe ishte i dashuri i dyte i saj.Gruaja i tha

– Po ti c’fare don ketu?

– Te solla nje pule per te ngrene- i thote ai

Mire i thote gruaja por tani dil se do me vi burri tani, por pa dale akoma i dashuri i saj ra dera prap.

– Shpejt fshihu te frigoriferi i thote

Mbasi hap deren sheh qe ishte i dashuri i trete i saj

– Po ti c’fare bgen ketu – i thote

– Asgje vetem erdha per te te pare- i thote ai dhe ra prap dera

– Fshihu te ballkoni- i thote ajo- se eshte burri im

Mbasi ajo hap deren sheh qe ishte burri i saj dhe i thote me habi:

– Po ti pse erdhe kaq heret?!

– Doja te rrija pak me ty- i thote.

– Shume mire- i thote gruaja- dhe meqe ti je treguar kaq i mir sot zoti do te beje nje dhurate

– C’fare dhurate?- i thote burri

Gruaja ben gjasme sikur i kerkon nje shishe vere zotit dhe del i dashuri i saj poshte krevatit.

– E sheh?- i thote gruaja- dhe burri me habi i thote

– Qenka e pabesueshme, por po ndonje gje per te ngrene mund te na jpni o zot?- thote burri- dhe del i dashuri tjeter nga frigoriferi dhe i jep pulen.

Burri me gruan po darkonin dhe i dashuri tjeter qe po rrinte ne ballkon kishte shume ftohte dhe me ne fund hyri brenda nga dritarja dhe ju drejtua burrit:

– Ej ka thene zoti doni ndonje gje tjeter??

Të ngjashme

Ska komente

Komento