Votimet

-Berisha, Bushi dhe Berluskoni udhëtojnë me avion. Thotë piloti, mbaroi karburanti, por një parashutë kam, si t’ja bëjmë.
-Ta hedhim në votë, i thotë Sali Berisha.
-Mirë i thonë dy të tjerët.
-Votohet dhe fiton Sali Berisha. Merr parashutën, ika unë thotë, dhe hidhet.
-I thotë Bushi Berluskonit, ore si fitoi ky?!
-Berluskoni i thotë, mirë që fitoi po ku i gjeti 40 vota, ne 3 veta jemi.

Të ngjashme

Ska komente

Komento