Vlonjat kerkon azil politik si kosovar nga Gjakova ne Angli

Nje Vlonjat kerkon azil politik si kosovar nga Gjakova ne Angli
dhe e marrin ne pyetje dyshojne ne identitetin e tij dhe fillojne ti bejne pyetje
rreth Kosoves .
Sa eshte distanca Prishtine -Gjakove e pyesin .
Vlonjati i zen mat ja fut me hamendje 180 km ,
jo i thote tjetri , je shume larg , 90 km eshte .
Po e kisha fjalen vajte-ardhje o te qivja udhet ja kthen vlonjati.
Po mire , ngjyra e flamurit te Kosoves cila eshte ?
Po e kuqja si e tonit , ja pret vlonjati.

Të ngjashme

Ska komente

Komento