Tre plakat

Ishin mbledhur tre plaka mbasdite e po pinin kafe, edhe fillun duke u ankuar, si plakat mo…
Une – thote plaka e pare, harroj me pagu faturat e telefonit.
Plaka e dyte – Une harroj edhe emrat e njerezve te shtepise..
Eh moj plaka – thote e treta – ju qenkeni prish nga trute e qenkeni bo derrase fare – edhe troket ajo ne tavoline me gisht
pastaj kthehet nga dera dhe pyet: Kush eshte?

Të ngjashme

Ska komente

Komento