Tre pijaneca ndaluan taksin

Ishin tre pijanec dhe ndaluan nje taksi.
Shoferi e kupoj qe ata ishin te pire ndezi
makinen e fiku prap dhe u tha: “Arritem”
-I pari i dha leket
-I dyti e falenderoi ndersa
-I treti e qelloi me grusht.
Shoferi u habit se shpresonte qe ata mos
ta kishin kuptuar qe makina nuk kishte
levizur fare nga vendi dhe i drejtohet te
tretit: “Pse me gjuajte more?”
dhe i treti ja ktheu:
“Her tjeter mos ik aq shpejt se desh na
vrave”

Të ngjashme

Ska komente

Komento