Tre muzikantet

Tre muzikante kishin nje apartament siper apartametit te nje xhaje. Ora 2 e nates, muzikantet i binin veglave dhe xhaja shkon lart e troket:
-He mor xhaje si eshte puna?
-Po eshte vone mor ju keqen xhaja e du me fjet kurse ju me muzike s’na late rehat.
-Xhaje, mos na e prish sot se kemi provat xhenerale, neser kemi koncertin.
E iken xhaja poshte i merzitur.
Te nesermen prap ne darke degjohet muzike. Prap xhaja shkon lart.
-Po c’beni keshtu mor djema se s’na late me fjet.
-Xhaje mos na e prish sot se kemi provat xhenerale, neser kemi koncertin.
Iken xhaja prap i merzitur tu kujtu se kishte pa enderr dje.
Prap te nesermen muzikantet fillojne ahengun por xhaja nuk duket. Kalojne dy ore zhurme e muzike por xhaja hic. Keshtu tre muzikantet vendosin te shkojne t’i bejne nji vizite xhajes se mos i ka ndodhe gje. Ulen poshte dhe trokasin ne der. Kur shohin xhajen duke i ra me dore!!
-Po ca ben keshtu mor xhaje?
-Po ja sot kam provat xhenerale, neser kam me ju … robt e shpise

Të ngjashme

Ska komente

Komento