Tekat e gruas shtatzene

– Burre, ngrihu shpejt, me vajti mendja per kermij.

Ngrihet burri del ne park ku gjen disa kermij te cilet i fut ne xhep. Rruges takon nje ish-te dashur e cila e fton ne apartamentin e saj. Kalon naten atje dhe ne mengjes kujtohet per gruan. Arrin ne shtepi dhe nxjerr gjithe kermijte nga xhepi.

– Ku ishe gjithe naten o i pafytyre?
– Forca cuna, forca se dhe pak ju ka mbetur..

Të ngjashme

Ska komente

Komento