Tatuazhi

Nje vajze shkon per te bere tatuazh, dhe ben tek njera kofshe “Che Guevaren” dhe tek kofsha tjeter “John Lennon”.
Pasi mbaron pune piktori ja tregon, mirepo vajzes nuk i pelqejne.
Vajza: C’jane keta qe me ke bere, keta nuk ngjajne fare me ata qe te kam kerkuar.
Po mire, i thote piktori, pyesim nje kalimtar te rastit.
Dhe aty kalon nje xhaj.
O xhaxha, e pyet vajza, si te duken ty keta te dy ?
Me thene te drejten, ata nuk i njof, po ai ne mes atyre me siguri qe eshte Aleksander Gjoka, ja kthen xhaja.

Të ngjashme

Ska komente

Komento