Tag

Pijaneci

Babai dhe pijaneci

U ktheva në shtëpi dhe të thashë: Ti je gruaja e jetës time. Dhe ti mu përgjigje… shko fli gjumë, pijanec. Po unë të dua moj, pse më thua pijanec?…

Më Shumë

Pijaneci

Koleci pinte vazhdimisht. Iu lutën që ta linte atë të shkretë. Ai bëri sikur i dëgjoi për disa ditë, por përsëri u kthye në të tijën. Atëherë njëri nga shokët…

Më Shumë

Pijaneci dreq

-Nje pijanec sa here qe paguante ja hidhte monedhat kamarierit pagesen nga te kater anet e lokalit. Nje dite piu nje teke raki dhe pagoi me nje monedhe 500 lekeshe.…

Më Shumë

Pijaneci dhe cigarja

Nje pijanec rri ne lokal gjer sa te mbyllet lokali, e pastaj niset per ne shtepi….. Duke ecur rruges per ne shpi, (ishte erresire) nuk shifeshte gje ne rruge shkone…

Më Shumë