Tag

Gruaja

Këshilla e mjekut

– Që të përmirësohesh, duhet të ndërrosh komplet mënyrën e jetesës: të lësh duhanin, alkolin… – Lëre, e mora vesh. E paske rregulluar me gruan time.

Më Shumë

Gruaja

Gruaja shumë e alarmuar nga zhurma që bën burri i dehur, kur u kthye në shtëpi, u ngrit, mori një shkop në dorë dhe kur burri përballet me të i…

Më Shumë

Gruaja e deputetit

Deputeti bisedon me gruan – E dashur grua, fillon biseden deputeti, me thuaj te verteten, a me ke tradhetuar ndonjehere? Me koke te ulur, gruaja i thote: – Realisht te…

Më Shumë

Gruaja tradhetare

Vjen Burri ne shtepi dhe pasi shikon grun gysem te zhveshur, cuditet dhe shkon te nderrohet ne dhomen e tij. Kur hap dollapin per te gjetur rrobat e shtepise shikon…

Më Shumë

Gruaja

Gruaja në kujdesin intensiv në spital. Del mjeku jashtë dhe i thotë burrit të saj: Shiko gruaja juaj nuk duket edhe aq mirë. E di valla doktor, por kryesorja gatuan…

Më Shumë

Gruaja dhe Taksia

Një ditë një grua do të udhëtonte për diku por nuk kishte vendosur me cfare do të udhëtonte me taxi apo me autobus. Nëse marr një taksi thoshte ajo ka…

Më Shumë