Tag

Djali

Mjekimi

Një grua po i ankohej mjekut: – Djali im është mjaft i sëmurë. Ka dhimbje të forta në bark. – Çfarë ka ngrënë? – Fiq, por më duket se ishin…

Më Shumë

Fati i djalit

Burrë e grua me djalin e tyre shkojnë tek një fallxhore për të parashikur fatin e djalit të tyre. – Do të lëmë në dysheme një shishe uiski, një kartmonedhë…

Më Shumë

Djali 5-vjecar

– Babi, cfare eshte korrupsioni? Babi:- Ik te keqen babi se je i vogel dhe nuk kupton nga keto gjera ti. Djali: – Te lutem, ma shpjego thjeshte e thjeshte…

Më Shumë

Djali vogel

Nje djale i vogel pyet te emen: -Mami,kush ma ka dhene inteligjencen mua ti apo babi?? -Me siguri yt ate,sepse un e kam akoma timen…

Më Shumë