Supe per dreke

I biri me te atin e ve ishin ulur per te ngrene supe per dreke. I biri e provon i pari supen por ajo ishte aq e nxehte sa atij nisen ti rridhnin lote nga syte. I ati e pyet – Perse qan o bir ?
I biri i fsheh te verteten duke iu pergjigjur: – Mu kujtua nena e vdekur!
Atehere i ati hesht dhe fut edhe ai ne goje nje luge supe. Supa teper e nxehte e ben edhe ate t/i dalin lote nga syte.
– Pse po qan o babe ? – e pyet i biri tinxar.
– Mu kujtua jot eme se cfare kopili ka lene ! – pergjigjet i ati.

Të ngjashme

Ska komente

Komento