Strategjia e pijanecit

“Te jetosh dhe te mos kesh turp te jesh i lumtur. Te kendosh, te kendosh, te kendosh…”, deri sa arrin perpara nje shtepie ku bertet;
– Grua! burri yt eshte ne shtepi?

Del nje grua ne dritare:
– Po, po fle!
– Atehere lereni te flere!- thote pijaneci dhe vazhdon rrugen me zigzag-e

Keshtu ben disa here derisa me ne fund:
– Grua burri yt eshte ne shtepi?
– Jo!- pergjigjet gruaja nga dritarja e nevrikosur. Diteziu ka shkuar te pije dhe nuk eshte kthyer ende!
– Opaa.. Atehere zonje mund te dilni deri tek dera te shihni nese jam une burri yt?

Të ngjashme

Ska komente

Komento