Si te shkon ora?

Dy polic sherbimi u futen ne nje dyqan orash dhe blene njeri nje ore qe i rezistonte ujit dhe tjetri ore me kuarc. Pas disa ditesh po benin sherbim perseri bashke dhe njeri pyet tjetrin. – Si te shkon ora? – Mire – i pergjigjet tjetri – po nuk me karene rasti ta fus ne uje se nuk kame shkuar ne plazh.
– Po ty si te shkoj
– Lere lere – i thot tjetri- une po ha dynjane, ja tani ora eshte 12:05 dhe sa mundohem te bej pjestimin ajo behet 12:06, une mundohem perseri dhe shikoj se ora shenon 12:07. Dhe keshtu nuk kam aritur te bej asnje pjestim.

Të ngjashme

Ska komente

Komento