Shperblimi me mjalte

Nje vajze u shpreh se asnje nga djemte qe kishte shkuar me te nuk ishin gje. Kjo kishte pasuri te madhe. I bie ne vesh se nje bari ne mal ishte me nam.
Shkon dhe fle nje nate me te dhe ne mengjes i thote leri delet e hajde me mua se ti je bishe per mua dhe,gjithe pasuria eshte e jota. Ai i thote nuk vij. Ajo i pergjerohet. Ik e tako vellain tim nje here i thote ai. Pse? Po nji here qe ja beri arushes,per 6 muaj nga 1 kile mjalte i con arusha vellait te shtepia.

Të ngjashme

Ska komente

Komento