Shitesi i ri

Nje shites qe punonte ne nje minimarket, nje dite le djalin e tij te ri per te shitur per pak minuta. Djalit nuk i pelqente puna fare dhe s’kishte nerva te merrej me klientet. Gjate kohes qe ai po shiste vjen ne dyqan nje grua e moshuar dhe e pyet djalin : -a keni kos ?
Ai i pergjigjet :- jo ,nuk kemi!
Plaka e nervozuar fillon te bertase:- si ore nuk keni kos, te gjith kane, ca dyqani jeni ju!
Nderkohe shitesi degjoi te bertiturat e plakes dhe doli te shihte cpo ndodhte. Djali ja shpjegon si ishte puna dhe babai i thote te birit:- Degjo mor djal, nqs klienti kerkon kos dhe ne s’kemi atehere thuaj qe s’kemi kos por kemi produkte te tjera te qumshtit si djathe, gjalpe etj, ose nqs s’kemi dardha thuaj qe kemi moll portokalle etj. -ne rregull_-pergjigjet djali.
Pas pak ne dyqan hyn nje burre dhe e pyet djalin:- o cuno, a keni leter higjenike e?
-Jo-i thote ai gjithe tangerllik -po kemi leter zmerile!

Të ngjashme

Ska komente

Komento