Sheiku i ftuar në Amerikë nga administrata e Bushit

Një sheik arab është ftuar ne Amerikë nga administrata e Bushit për vizite. Sheiku është shumë i ekzaltuar nga pritja e ngrohte dhe gjërat qe ka para ne Amerikë. Gjatë një darke Sheiku i thotë Bush-it:
“Sa ka ardh këtu ne Amerikë kam pare shumë gjëra te mrekullueshme, vetëm për një gjë më ka ngel peng nga ju amerikanet.”
“Ceshte kjo?”– e pyet Bush i habitur.
“Djali i im është shumë i apasionuar pas “Star Trek”, por ka një problem. Ne filem ka çdo lloj njerezish, te bardhe, te verdhe, zezake, edhe ruse. vetëm arabe nuk ka. Djali im është shumë i inatosur nga një gjë e tillë.”
Duke buzeqesh, perkulet drejt Sheikut dhe peshperin: “Kjo ndodh, sepse “Star Trek” ndodh ne te ardhem!”

Të ngjashme

Ska komente

Komento