Shampanja

Në një hotel luksoz rri një vejushë. Me shpejtësi merr në telefon portierin:
– Alo!… Jam dhoma 305… po tenton të hyjë nga dritarja e dhomës time një bjond dy metra i gjatë, gjithë muskuj…
Çtë bëj zonjë, të thërrasë dy policë?
Çfarë policësh more!… Qënke pa nuhatje! Thirr kamarierin të sjellë shpejt një shishe shampanjë dhe dy gota!

Të ngjashme

Ska komente

Komento