Sezoni veror dhe Bisht Palla

Gjate nje sondazhi ne rruge, ne sezonin veror:

– Zoteri, ku keni kaluar pushimet e fundit? Brenda vendit apo jashte?

– Para dy vitesh ishim ne Bisht Palle…
– Dhe ishit te kenaqur nga kushtet?
– Jo shume. Pas dy ditesh na sulmuan disa vagabonde. Me rrahen, me vodhen aparatin fotografik dhe perfituan dhe nga gruaja ime.
– Ohh, cfare tragjedi!
– Po, edhe vitin e shkuar ishim perseri atje dhe pesuam po njelloj.
– Me vjen shume keq! Po kete vit ku do shkoni?
– Pff, perseri ne Bisht Palle se atje do gruaja…

Të ngjashme

Ska komente

Komento