Rracizmi

Dy veta po luanin bilardo dhe njeri fillon te flase:
– Si eshte e mundur qe dhe ne bilardo ka rracizem?
– Pse i thote ky tjetri!
– Po ja ne fillim merret 1 qe eshte i verdhe (kinezet), pastaj 2 i kuq (indianet) dhe ne fund merret 8 e zeze dhe kush fiton?… Gjithmone i bardhi.

Të ngjashme

Ska komente

Komento