Qypi bosh

Nje cift kur ishin te rij e ben me fjale qe te groposnin nga 1 qyp bosh dhe sa here ta tradhetonin njeri-tjetrin te hidhni nga 1 fasule ne qyp.
Mbas 20 vjetesh i thote plaka plakut ti hapim qypat. Mire thote plaku. Ne fillim e hapi plaku qypin e tij dhe kishte tre fasule. Ua qelbesire me ke tradhetuar 3 here.
I thote plaka..mir thot plak le te hapim qypin tend. Dakord thap qypin e saj plaka dhe skishte as1 fasule brenda. Plaku sa e pa u hodh perpjete nga gezimi filoj ta puthte plaken. Po si sme paske trradhetuar asnjehere? -avash avash i thote plaka Po fasulet qe ke ngrene gjith dimrit nga i gjetem?

Të ngjashme

Ska komente

Komento