Qazimi dhe dashnorja

E dashura:”O shpirt, je shum i bukur por te lutem hiqe kte mjekrren se nuk me pelqen”!
Qazimi:”Jo se e ka fiksim gruaja , nuk me le ajo ta rruaj”!
E dashura:”Hë tani ti je shum i bukur pse duhet ta mbash gjith kte lesh ne fytyr”!
Qazimi:”Te thash pra, e ka fiksim gruaja nuk fle gjum pa me prekur mua”!
E dashura:”Po ti per nje grua idiote nuk do ma plotesosh mua deshiren, a te lutem rruaje”!
I mbushet mendja Qazimit dhe e rruan mjekren pasi iken nga e dashura shum vone arrin ne shtepi dhe me kujdes futet ne krevat me qellim qe mos ta prekte nga pjekra.
Sa hyne gruaja e pergjumur ja prek mjekren dhe i thot:”O Kiço nuk paske ikur ti shpirt, hajt se vjen ai idioti im tani”!

Të ngjashme

Ska komente

Komento