Pyetja

Njerezit kishin qejf ta ngaterronin Nastradinin me pyetje pa kuptim , ose te pamundura t u pergjigjesh.Nje dite dikush e pyet :
–Nastradin , ti qe e njeh mire shkencen dhe misteret , na thuaj kush eshte me i dobishem , dielli apo hena ?
–Pa tjeter hena .Ajo ndricon kur behet nate ndersa dielli si idiot . ndricon kur eshte drite.

Të ngjashme

Ska komente

Komento