Pyet gruaja burrin

Nese une vdes, sa do presesh derisa te rimartohesh?
I thote: Derisa te thahet balta e varrit tend.
I thote gruaja: Me premton?
Burri: Te premtoj.
Dhe pasi i vdes gruaja, burri shkonte cdo dite te varri i saj per gjate nje
viti dhe shikonte se dheu i varrit vazhdonte te ishte i lagur dhe nuk thahej!
Ne nje dite prej ditesh shkon burri te varri ne mbremje…
dhe gjeti vellane e gruas te varri dhe e pyeti:
-Cfare ben ti ketu ne kete ore..?
Tha: – Zbatoj amanetin e motres, ujis dheun e varrit ne cdo 2 dite..!!!

Të ngjashme

Ska komente

Komento