Propozimi

-Ishte nje djale dhe nje vajze.Qe te dy ishin me syze dhe e dashuronin njeri-tjetrin…
-Djali i kishte propozuar shpesh vajzes por ajo nuk pranonte…Nje dite,ai e ndali ne mes te rruges dhe e pyet:
-Pse s’me pranon???Qe te dy duhemi,madje edhe numrin e syzeve e kemi njelloj…Pse s’do qe te martohesh me mua???
-Dhe ajo i pergjigjet:
-Po he pra…une me syze ti me syze, femijet do na dalin me dylbi…

Të ngjashme

1 Comment

 • Reply polici edhe dreqi 02/09/2014 at 9:25 pm

  Ish shkru dreqi MIA marr shpirtin njerzve edhe shkoj te ni burr .
  O burr kom ardh me ta marr shpirtin
  E Qa bon burri I qet me pi e me hanger e e bon llaf derisa e nxan gjumi dreqin …e masanena e shlyn veten qi u kan I pari ee qet veten te fundit
  U qu dreqi
  Koke njeriu I mire po masi me knaqe pia nisi prej funit!!!!!!

 • Komento