Polici dhe Berberi

Nje polic po rruhej tek berberi.
E pyet berberi: O polic te te them nje probleme – po mire i thote polici.
-C’fare e kam une cunin e nenes time?
-Cun xhaje-i thote polici,jo-cun teze,jo-cun halle,jo-nuk e di se qeka e veshtire i thote polici.
-Po vella e kam o hajdar!
polici i gezuar ia fut vrapit ne komisariat dhe mbledh te gjithe shoket e i thote: do ju them nje probleme: C’fare e kam une cunin e nenes time?
Te gjithe fillojne: Cun teze,cun daje,…
polici ia kthen gjith pordhe: po eshte vellai berberit o budallenj!

Të ngjashme

Ska komente

Komento