Plaku ne cati

Ne nje fshat nje burre plak kishte ngelur ne maj te catise…kishte hypur i shkreti per te rregulluar tjegullat dhe nuk zbriste dot….
U Mblodh gjithe fshati me shkalle e me dreq por spo e ndihmonin dot…Nga fundi i dites vjen me budallai i fshatit dhe i thote te gjithve….Po mire po kaq te trashe jeni gjithe keta burra? me jepni nje litar te gjate….Ata i dhane litarin…ai ja hodhi plakut dhe i tha kape…plaku e kapi…tani i tha atyre qe kishte ne krah terhiqeni..ata e terhoqen dhe plaku rra poshte…te gjithe u kthyen te inatosur nga ai gjysmaku…Ai habitur foli….Uaaa po keshtu e nxorra nje nga pusi dje.

Të ngjashme

Ska komente

Komento