Plaku i mencur

Nje grua ben operacion fytyren kur mbush 47 vjec. Gjate rruges per shtepi ndalon ne nje librari dhe pyet librashitesin.
-Sa vjec te dukem une??
-Rreth 30- i pergjigjet ai
-Jo i thote jam 47.
Duke hecur dhe pak ndalon tek nje piceri dhe pasi blen picen pyet shitesin. -Sa vjec mendon ti se jam?
-RReth 27 i thote ai. -Jo-i pergjigjet- jam 47.
Me plot besim ne vetvete ndalon tek stacioni i autobuzit per te pritur urbanin. Ne krah kishte nje plak rreth te 70. E pyet-Xhaje sa vjec te dukem une.
-Eh pergjigjet xhaja- une jam 78 dhe mezi shikoj, por kur isha i ri e gjeja moshen e femrave duke u prekur gjoksin.
Nga kurioziteti i madh i thote-Hec mo te veje ku te veje, gjeje.
Dhe keshtu xhaja i fut doren poshte bluzes dhe i perkedhel gjokset.
Pas pak i pergjigjet. -Ti je 47 vjec.
Ajo shume e habitur e pyet:- E drejte….si e gjete.
Eh-i pergjigjet xhaja- une isha ne rradhe pas teje ne piceri.

Të ngjashme

Ska komente

Komento