Plaku 97 vjecar

Nje plak 97 vjec shkon tek nje zyre sigurimesh:
C’kemi? Dua te bej nje siguracion per jeten.
Sa vjeq je?
97-i thot plaku.
Nenpundesi cmendet:
Tallesh po cte duhet ty siguracioni?
Po ja do shkoj me babin jashte shtetit, dhe thame te siguroheshim.
Me babain tend!?Po sa vjec eshte ai?
Neser do i mbushe 125.
E ku do te shkoni?
Do te shkojme te takojme gjyshin tim.
C’fare thua,tallesh me mua,gjyshin the!!!???Po sa vjeq eshte gjyshi yt?
Javen tjeter mbush 147.
E c’far ben ai?
Po ja ai do martohet,dhe do shkojme ne dasem.
Nenpunesi i afrohet dritares gati te hidhet:Te martohet!?Po ci duhet atij te martohet?
Budallalleqe more,e detyrojne prinderit.

Të ngjashme

Ska komente

Komento