Plagosja

Nje makine godet nje karroce dhe nga goditja plagosen rende karrocieri dhe kali. Nje polic i cili kishte aritur ne vend ngjarje shikon kalin i cili po vuante jashtezakonisht shume nga plaget e marra dhe nxjerr pistoleten dhe i qellon kalit duke u dhene fund vuajtjeve te tij. Me pistolete ne dore i drejtohet karrocierit dhe e pyet;
– Dhe ju jeni i plagosur?
– Jo, jo! Une i plagosur, asnjehere nuk kam qene me mire se kaq!

Të ngjashme

Ska komente

Komento