Pijaneci, komshiu dhe kepuca

Kjo gje i shqetesonte shume komshinjte, aq sa nuk mund te flinin. Nje mengjes komshiu i thote:
-Ju lutem shume, mos i perplasni ato kepuce aq fort se nuk mund te fleme. Na zgjon dhe na tremb edhe femijet.”…
-Me falni ja kthen burri nuk ka per te ndodhur me.
Po ate nate ai kthehet perseri vone si gjithmone i dehur, heq kepucet, e mer njeren e perplas fort, nderkohe u kujtua cfare i kish thene komshiu dhe me kujdes e le kepucen tjeter poshte. Athere shkon te flere. Por pas nje ore degjohet nje ze:
– “Po aman ore kur do ta hedhesh dhe tjetren qe te fleme pastaj rehat”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento