Pijaneci dhe femra e shemtuar

Nje i pire hipi ne autobuzin e linjes Tirana e Re per te shkuar ne shtepi. Ne krahe te tij qendronte nje femer e shemtuar. I piri e pa dhe duke perfituar nga lirshmeria e alkolit i thote:
– Boo sa e shemtur qe qenke mi goc!
Ajo ja kthen:
– Boo sa i pire qe qeke dhe ti..!
– Mire mire, – i thote pijaneci – po mua pija neser me del kurse ti si do ia besh me ate surrat?

Të ngjashme

Ska komente

Komento