Pertaci

-Ishte nje familje. Ne brendesi te kesaj familje ndodhej nje djal pertac. Babai gjeti belane,dhe nje dite e futi ne nje thes vendosi ta hedhi ne lum. Duke ecur rruges takoi nje banor qe skishte femije.

-Ky burri e pyet:-cfare ke ne thes. Ky ia kthen:-kam djalin do ta hedh ne lum se nuk punon fare. Mos i thote burri ma jep mua se skam fare. Do ta rris me mish me buke te gjitha te mira me mjalte e me arra.

-Djali kur degjoj fjalen arre ,nxorri koken nga thesi dhe pyet zoterine:ato arra qe do me japesh mua te cara jane? Nderkohe burri u merzit dhe i thote babait te djalit:hidhe ne mes te lumit mos e hidh anes se ky nuk ben.

Të ngjashme

Ska komente

Komento