Permbytja

Nje burre per t’i shpetuar permbytjes kish hipur mbi catine e shtepise se tij.
Nje permbytje e madhe e kishte detyruar nje burre te hipte ne catine e shtepise se tij. Uji kish perparuar shume dhe burri tashme rrezikohej se tepermi. Vjen nje mik i tij me nje varke dhe i thote ;:
– Eja, shpejt uji do te te arrije dhe ti do ta kesh te veshtire…
– Nuk vij jo, me mbron perendia, i pergjigjet burri kokeforte.

Me vone vjen nje varke tjeter por prap ai i pergjigjet ne te njejten menyre
-Per disa ore vjen helikopteri dhe i thote hajde se eshte mundesia e fundit por ai tha se e mbron zoti. Ne fund ai vdes dhe shkon te zoti e i thote:
– Po t’i pse s’me mbrojte, dhe zoti i thote:
– Une te solla plot gjera por ti nuk i deshe.

Të ngjashme

Ska komente

Komento