Pengu

Dikush hyn i armatosur ne nje banke dhe merr peng gjithe te pranishmit, pasi ka grabitur parate. Pyet te parin:

– Ti me ke pare te grabis banken?

-Pergjigjet pengu: – Po!

-Pa u menduar shume pengmarresi e qellon dhe me pas pyet te njejten gje pengun e dyte.

-Pengu i dyte pergjigjet:
– Une jo s’te kam pare…., por gruaja ime te pa

Të ngjashme

Ska komente

Komento