Pasqyra

Ne kohet e vjetra nje burr duke bere shetitje sheh nje pasqyre dhe thote:uaaa paskam nje vella binjak,e blen e con ne shtepi e fut nen jastek dhe per cdo vakt e pershendeste,nje dite gruaja e pate vene re dhe kur burri shkoi ne pune gruaja coi jastekun dhe bertiti kur pa veten, shkoi te nena e burrit dhe i tha:vjehrre djali jot po me tradhton,vjerra shkon ne dhome qon jastekun shikon veten dhe thote:ua sa i cmendur me kete shtrigen te ka tradhtuar?

Të ngjashme

Ska komente

Komento