Papagalli i bordellos e dreqos perseri…

Nje fermer nga Queensalnd, Australi, troket ne deren e komshiut (per ta kuptuar, komshiu gjendet disa km larg). I hap deren nje djale rreth 9 vjec.

Fermeri e pyet:
– E ke babain ne shtepi?
Femija i pergjigjet:
– Jo, babai dhe mamaja jane ne qytet!
– Po vellai yt Howard eshte ne shtepi?
– Jo, eshte ne qytet me prinderit!

Fermeri qendron i menduar para deres. Femija duke dashur ta ndihmoje i thote:
– Nese keni nevoje per ndonje vegel mund t’ju jap une, pasi e di ku jane te gjitha. Apo doni qe te marre babin ne telefon…

Fermeri si i turperuar i thote:
– E di… eshte nje problem qe duhet ta diskutoj me babain tend. Behet fjale per vellain tend, Howard, ka lene shtatzene vajzen time Susie.

Djali mendohet nje moment dhe pastaj thote:
– Po, besoj se eshte me mire te flisni me babin. Une di qe ai merr 550 dollare per demin dhe 50 per dashin, por sa do tu kerkoje per kete punen qe ka bere Howard nuk e kam idene.

Të ngjashme

Ska komente

Komento