O japrak, o japrak

Nje djal i vogel sa her qe kalonte ne kryqezimin e qytetit kthehej nga polici qe qendronte ne kryqezim dhe i theriste ” o japrak, o japrak”.
Zgjati ky muhabet per det me radhe dhe policit i erdhi shpirti ne maj te hundes.
Nje dite polici e kapi djalin dhe ja shkuli veshet fort duke e kercenuar se po e perseriti dhe nje here ate fjale do ta bente te vdekur.
Kaluan disa dite dhe djalit nuk po i rrihej pa e ngacmuar dhe i thot :
O gjethe hardhie me oris! O gjethe hardhie me oris!
– Mbeshtille po ta mbajti – ja kthen polici.

Të ngjashme

Ska komente

Komento