Nje puthje jo fort e hijshme

Shoferi, nje i ri simpatik, e shikon me bisht te syrit. Murgesha e pyet se cfare e shqetesonte.

– Me vjen turp ta them, i pergjigjiet ai.
– Biri im, mos kij turp…. Kam pare dhe degjuar kaq shume gjera ne jete, sa nuk besoj se mund te jete dicka qe te me fyeje, keshtu qe me thuaj…
– Te jem i sinqerte, thote shoferi, gjithmone kam enderruar te me puthe nje murgeshe, keshtu si ju…
– Epo, mund te plotesohet deshira juaj, me kushtin qe te jesh katolik dhe i pamartuar!

Shoferi shume i eksituar i pergjigjet:
– Epo jam! edhe katolik edhe beqar!!!
– Mire thote murgesha, ndale makinen. Shoferi ndalon dhe murgesha i afrohet dhe i oforn nje puthje franceze te fuqishme, pas te ciles i thote te vazhdojne rrugen.

Shoferi i emocionuar, fillon te qaje.

– Po tani c’ka? e pyet murgesha.
– Nene, kam mekatuar… te genjeva! Jam hebre dhe i martuar!
– Pfff, mos e vri mendjen! Dhe mua me quajne John dhe po shkoj ne nje ballo me maska

Të ngjashme

Ska komente

Komento