Nje nate gruaja

Nje nate gruaja u zu me nastradinin.
I dha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti nastradinin.
– C’qe gjithe ajo zhurme dje?
– Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketen nga shkallet,
– Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
– Brenda saj isha dhe une.

Të ngjashme

Ska komente

Komento