Nje keqkuptim i vockel ne shtrat

Ku po shkon kaq heret?, e pyet gruaja
Une po shkoj per peshk, ti vazhdo te flesh.
Kur doli jashte, burri pa se ishte shume ftohte, dhe vendosi te kthehet serish ne shtrat. I afrohet gruas ne shtratin e nxehte dhe i thote: “Shume ftohte jashte”
Dhe gruaja i pergjigjet: “Sa budalla im shoq, ne kete te ftohte vajti per peshkim!”.

Të ngjashme

Ska komente

Komento