Nje genjeshtar profesionist

Shkon ne dyqan por e gjen mbyllur, keshtu qe shkon ne nje bar. Atje pi disa birra dhe hyn ne bisede me nje bionde. Pijne dhe disa birra bashke dhe me pas shkojne ne shtepine e saj. Pas nje nate te zjarte, afer ores 3 te mengjesit zgjohet dhe behet gati te ike.
– Gruaja do te me vrase. Me jep shpejt pak puder.
Merr pudren dhe lyen duart. Kur hap deren e shtepise e gjen gruan ne kembe e cila shfrynte gjithe nerva.
– Ku ishe deri tani?
– Shiko, do te te them te verteten. Isha ne nje bar, piva disa birra, u njoha me nje bionde dhe shkova me te.
– Me trego duart menjehere, i thote e shoqja. Ai i tregon duart plot me puder.
– Genjeshtar i poshtrer, perseri ishe ne bowling!

Të ngjashme

Ska komente

Komento