Nje byrektore ne pyll

Diten e pare i shkon lepuri dhe i thote,o ari a ke100 byrek?
Jo, i thote ariu. Edhe te nesermen po ky muabet. A ke 100 byrek? I thot lepuri
Jo i pergjigjet ai. Ne dark i futet punes ariu me arushen qe te benin 100 byrek.
Te nesermen vjen prap lepuri dhe pyet,o ari a ke 100 byrek?
Dhe ariu i lumtur i thote po kam.
I shkreti ti si do i shesesh ,i thote lepuri.

Të ngjashme

Ska komente

Komento