Nje burre dashamires

Nje burre dashamires
Dalin burre e grua per darke ne nje restorant.

Pasi jane servirur, pjata e supes derdhet mbi fustanin e gruas. Duke pritur qe i shoqi ta ngushelloje, gruaja i thote:

– Shiko si dukem, si nje shtrige!
– Per me teper tu derdh dhe supa mbi fustan – i thote burri.

Të ngjashme

Ska komente

Komento