Nje bionde, por kesaj radhe e zgjuar ama…

Nje kompani ajrore anullon fluturimet e asaj dite. Punonjesja e kompanise, nje bionde shume seksi, po programonte pasagjeret per fluturimet e tjera. Nderkohe tek sporteli i saj behet rradhe e gjate.
blonde girlPapritur vjen dikush, shume elegant, por pak i shemtuar, i cili pa respektuar rradhen shkon direkt tek sporteli:
– Duhet te marr fluturimin e rradhes, urgjentisht. Dhe dua vetem ne klas te pare!!!

E qete, biondia i thote:
– I dashur zoteri, ka shume rradhe para teje. Beni mire te hyni ne rradhe dhe do shohim se cfare mund te bejme.

I nevrikosur, duke kercitur dhembet i thote:
– E ke idene se kush jam une?

Perseri e qete, biondia merr mikrofonin dhe i flet ne menyre qe ta degjojne te gjithe:
– kemi ketu nje udhetar qe nuk e di se kush eshte. Kush mund ta ndihmoje per ta identifikuar eshte i lutur te vije ne sportelin me numer 5.

Te qeshura… Te shemtuarit nje ngjyre i ikte nje i vinte dhe duke ikur thote neper dhembe;

– Per kete qe me bere kam per te te q….!

Pa u emocionuar, biondia i thote:
– I dashur zoteri, edhe per kete do duhet te mbani rradhe…

Të ngjashme

Ska komente

Komento