Nje barcalete me papagalle

– Sa kushton ky papagalli?
– 200 euro.
– Po cfare di te beje ky qe kushton kaq shume?
– po di anglisht, frengjisht, spanjisht…
– I dyti sa kushton?
– 400 euro.
– 400???!!!
– Epo ky di edhe gjuhen kineze, ate japoneze…
– Po ky i vogeli? (i treti)
– 600 euro
– Nuk ka mundesi! Pse cfare di te beje ky?
– Asgje.
– Epo si asgje dhe eshte me i shtrenjti?
– Po, por eshte shefi i ketyre te dyve!

Të ngjashme

Ska komente

Komento