Ne eskursion

Do ikte ne eskursion shkolla fillore e Benit ku merrnin pjese vetem klasat e katerta.
Do ti, rruges autobuzit i cpohet goma dhe detyrohen qe te strehoheshin ne nje motel aty buze rruges. Kur erdhi koha te flinin te gjithe u ndane sic donin neper dhoma. Kurse Beni i thote mesueses:
– O mesuese te flej me ty se kshu jam mesuar une qe te flej me mamin.
– Po mire – i thote zysha – s’ka problem.
Por tek dhoma mesueses kishte vetem nje krevat. Pasi shtrihen te dy i thote Beni zyshes:
– O zyshe ta vej pak gishtin tek kerthiza se kshu jam mesuar dhe me mamin.
– Po mire – i thote mesuesja keshu ne siklet dhe Beni leviz.
Dhe i thote Mesuesja:
– O beni nuk eshte kerthiza ajo ku ke vene gishtin por dicka tjeter.
I thote Beni:
– Po pse, kujton ti mesuese se une kam vene gishtin ?

Të ngjashme

Ska komente

Komento