Ne dhomen e zhveshjes

Ne nje dhome zhveshje te nje Golf Club jane shume burra. Papritur bie nje celular,nje burre i pergjigjet duke vene celularin me ze te larte (qe ta degjonin dhe te tjeret).
BURRI: – Alo?
GRUAJA: – I dashur,jam une, je tek klubi?
BURRI: – Po!
GRUAJA: – Une ne keto momente ndodhe ne nje butik, eshte nje kapot lekure qe kushton vetem 1500 euro.A ta blej?
BURRI: – Sigurisht,blije nqs te pelqen kaq shume.
GRUAJA: – Sot ndalova dhe tek nje pike shitjeje mercedezash dhe pashe modelet e 2008. Ishte njeri fantastik fare.
BURRI: Sa kushtonte?
GRUAJA: – 60.000 euro..
BURRI: – Ne rregull,po me ate cmim e dua makinen me te gjitha kushtet e mundura.
GRUAJA: – Je njesh fare. Oh desh harrova – shtepia qe deshim te blinim vjet eshte akoma ne shitje, kerkojne 1.200.000 euro.
BURRI: – Eh po ne rregull, provo nje here ti besh nje
oferte. Ofroji nje here vetem 1.000.000 euro.
GRUAJA: – Ne rregull, shihemi me vone. Te dua shume.
BURRI: Mire atehere, edhe une te dua, shihemi se shpejti. Burri mbyll telefonaten. Ve re qe te gjithe qe ishin ne dhomen e zhveshjes po e shikonin te cuditur. Ne kete moment ai pyet:
– Di na njeri se i kujt ishte ky telefoni ?!

Të ngjashme

Ska komente

Komento