Ne bulevardin e Tiranes

Ne bulevardin e Tiranes nje xhaje qe po bente xhiro andej sheh nje burre qe po pinte uje te shatrivani, dhe i bertet nga larg.
-Mos pi uje aty se eshte i piset.
-Burri ngre koken dhe e shikon i habitur.
-Xhaja perseri: Mos pi uje se eshte helm.
-Ai i pergjigjet- Une jo kuptoj, une grek.
-Xhaja duke e qetesuar i thote- Jo, nuk thash gje po pije avash avash se eshte i ftoht.

Të ngjashme

Ska komente

Komento