Nastradini dhe mbreti

E kish thirr mbreti Hajradinin edhe ja kish be 3 pytje!
1.Sa yje ka qielli?
2.Ku eshte mesi tokes?
3.Cka jam tu mendu une?

Si mos ti dish per 1 jav keto pytje do te vrasim!
Edhe Hajradini shkon me shpi edhe i kallzon Nasradinit
Nasradini thot lema ket pun mue une do shkoj te pergjigjem.
Shkon Nasradini dhe mbret ja ben pytjen e pare,

1.Sa ka yje ne qjell? – Nasradini pergjigjet: Sa qime ke ne kok ti mbret.
2.Ku eshte mesi tokes? – Nasradini pergjigjet: Aty ku je ul ti.
3.Cka jam tu mendu une? – Nasradini pergjigjet: Ti mendon se jam Hajredini, po un jam Nasradini.

Të ngjashme

9 Komentet

 • Reply Miranda 30/12/2013 at 3:54 pm

  HaHaHa gjithmon Me kan pelqy brcoletat Me nastradinin 😀

 • Reply Alfred 20/02/2014 at 5:18 pm

  Hasa: a shkojna ne shitore hys
  Hysa: Po
  Hasa: qy ni radi
  Pastaj e moren dhe e hodhen ne dhom
  Hysa: po e thej o has
  Hasa: ok
  Mas nja dy minuta hi ni mi ne radi edhe i kafshon kabllat
  E kur shkon hasa e she minin edhe mini ik
  Hasa: o hys zine se na iki këngëtari

 • Reply faik 27/02/2014 at 4:50 pm

  shum i fort ky

 • Reply Florjan Beqiri 25/05/2014 at 1:17 pm

  hahahah spom pelqen qe si kan shkru me nxhyr te kuqe

 • Reply Florjan Beqiri 25/05/2014 at 1:17 pm

  hahahahhahaha

 • Reply adrian gaxha 25/05/2014 at 1:18 pm

  a florjan me pas dit ma heret kisha komentu

 • Reply nastradin hoxha 25/05/2014 at 1:19 pm

  jooooooooooo sesht e vertet se mu kan e kisha dit qet histori :p mos ma permendni emrin ma se ju pushkatoj

 • Reply nastradin hoxha 25/05/2014 at 1:20 pm

  i kom marak barcoletat me veten tem jan shum te mira i boni te fala aij qe i ka shkru

 • Reply nittaa 24/08/2014 at 5:31 pm

  hahahahhahh barcoletat me nasradinin gjithmon mkan bo me kesh hahhahahhahhaa

 • Reply veneta 02/01/2015 at 12:29 pm

  shum barcoleta t mira po pi qitni kajher do pa kuptim <3

 • Komento